Poradna

Sáčky, lepicí pásky, krabice i ostatní obaly se zdají být velice jednoduché zboží, ale i k jejich nákupu je potřeba mít určité znalosti, aby zakoupený obal dobře sloužil. Níže se Vám pokusíme podat základní informace, které Vám pomohou při nákupu správného obalu.

Lepicí pásky

Asi nejdůležitějším aspektem u lepicích pásek je použité lepidlo. Nejčastěji bývají použity tři druhy lepidel:

  1. AKRYLÁTOVÉ: lepidlo založené na bázi vody. Univerzální, po aplikaci dosahuje velmi rychle 100% lepicího účinku. Problematické je použití při nízkých teplotách (vodní složka zmrzne a lepidlo přestává lepit).
  2. HOT- MELT: lepidlo založené na bázi syntetického kaučuku. Univerzální, po aplikaci dosahuje 100% lepicího účinku s mírnou prodlevou - pásku okamžitě po přilepení lehce strhnete, ale pokud ji chvíli necháte (lepidlo se aktivuje) drží opravdu pevně. Vhodné pro použití i při širokém rozmezí teplot i pod bodem mrazu.
  3. SOLVENT: lepidlo na bázi přírodního kaučuku s přídavkem dalších adheziv. Vysoce účinné, vhodné i pro náročné lepení - nejvyšší kvalita.

Krabice

U krabic je důležitý rozměr a materiál. Třívrstvá vlnitá lepenka (3VVL) je vhodná pro běžné balení a ochranu předmětů. Pro těžké či křehké předměty je vhodné zvolit vyšší úroveň ochrany, tedy pětivrstvou vlnitou lepenku (5VVL).